O Susanne a vejcích

O Susanne a vejcích

Zajímá Vás, kde se Vaše jídlo vlastně vzalo? odkud pochází? kde rostlo? kdo ho bral do rukou před Vámi? Pro mne je tahle otázka téměř klíčová, každý by jsme měli znát svého farmáře, nemyslíte?
Tak prosím, představuji Vám naši farmářku, která s velikou péčí a láskou obstarává svou bio slepičí farmu.

Tady je na Susann pár otázek, tak si počtěte:

Milá Susanna, já osobně jsem neskonale šťastná, že můžu do bezobalového obchodu YESBez brát vajíčka, která jsou nejen v bio kvalitě, ale ke všemu jsou lokální, na Vaší farmě jsem se byla podívat a viděla jsem, že se Vaše slepičky mají předpisově, ráda bych Vám položila pár otázek - jak jste se k farmaření dostala? Kdo vlastně jste? Odkud pocházíte?

K farmaření mě dovedla láska k přírodě, zvířatům a hlavně mojí rodině, kvůli které dávám důraz na kvalitu potravin a hlavně si ty všechna zvířátka všichni opravdu užíváme a máme z nich radost, že jsou šťastné. Jinak se jmenuji Susanna Marie Menius Čermáková, jsem zpěvačka, skladatelka, dlouhá léta se věnuji generačním zátěžím - čištění rodových kořenů , no a především jsem farmářka.

Proč zrovna slepičky?

Protože bio vajíček je málo a slepice si klec nezaslouží.

Co ve zkratce musíte pro bio certifikaci splňovat?

Je toho spousty, je potřeba mít nejen dost vnitřního prostoru s podestýlkou, dostatek hřadel, snáškových hnízd a samozřejmě obrovské výběhy spolu se sítěma proti dravcům. K tomu všemu musí být samostatná třídírna, sklad vajec, razítko na vajíčka, etikety. Musí se pravidelně dělat kontroly na Salmonellu, kontroly krmiv a kontroly krve. No a samozřejmě slepičky dostávají dvakrát denně bio krmivo, směs pro nosnice.

Co byste vzkázala zákazníkům bezobalu v Příbrami?

Žijme bez chemie v návaznosti s přírodou. Pokud je štěstí energie-přeji Vám s našimi vejci dobrou chuť.